Zalety diety ketogenicznej

Atrakcyjna, szczupła figura jest marzeniem wielu osób, niezależnie od płci. Dobrze byłoby, gdyby łączyła się ona również ze wspaniałym samopoczuciem i świetnym stanem zdrowia. Obecnie dostępnych do wypróbowania jest tak wiele diet, że można odczuć sporą dezorientację przy wybieraniu tej najlepszej. Zalety diety ketogennej są jednak niezwykle liczne w stosunku do reszty sposobów odżywiania. Polega ona na drastycznym obniżeniu ilości spożywania węglowodanów na rzecz przyswajania tłuszczów. Pozwala to wejść w stan ketozy. Dieta zdobywa coraz większą popularność, co można zaobserwować po rosnącej liczbie grup na portalach społecznościowych, zrzeszających osoby, które zdecydowały się na taką formę odchudzania.

Rezultaty diety keto - spadek masy ciała

Każdy chciałby zobaczyć jak najszybciej pozytywne skutki zmiany sposobu żywienia. Daje to bowiem motywację, by dalej trzymać się ustalonych założeń. Dieta ketogeniczna daje efekty już po tygodniu, choć jej pierwsze dni są ciężkie, gdyż organizm musi przejść adaptację do innego niż dotychczas sposobu pozyskiwania energii – z węglowodanów do tłuszczów. Nie należy się jednak zniechęcać, tylko przeczekać złe samopoczucie. Dlaczego powoduje ona bardzo szybkie i skuteczne odchudzanie? Otóż jeśli tłuszcze stają się źródłem energii dla organizmu, to zaczyna on spalać odłożoną tkankę tłuszczową. Żadna inna dieta nie powoduje tak spektakularnych efektów. Pozwala nareszcie wysmuklić problematyczne partie ciał – takie, jak chociażby brzuch.

Efekty diety keto - pozytywny wpływ na zdrowie

Ten sposób odżywiania nie służy jedynie schudnięciu, tak, jak większość diet. Ma także właściwości prozdrowotne. Pierwotnie wykorzystywało się go w celu leczenia padaczki u dzieci, które nie reagowały na leki. Zwiększa również sprawność mózgową, poprawia pamięć oraz zmniejsza wahania nastrojów. Obniża także poziom cukru we krwi, czyli może okazać się zbawiennym sposobem żywienia dla osób zagrożonych cukrzycą. Rezultaty diety keto to też lepsze samopoczucie i dobry nastrój, co podkreślają osoby korzystające z tego sposobu żywienia. Najważniejsze jest prawidłowe przejście adaptacji, potem będzie już prościej.

Jak ułatwić sobie cały proces zmian?

Warto oczywiście zaopatrzyć się przed rozpoczęciem diety w odpowiednie produkty, które pomogą na niej wytrwać. Kluczowa jest wysoka jakość jedzenia, ale także jego aspekt wizualny, zachęcający do spożycia swoich zakupów. Bardzo popularne są batony ketogeniczne, imitujące zwykłe słodycze, ale nie łamiące założeń diety. Są świetną opcją dla osób przyzwyczajonych do spożywania tego typu przekąsek.